Bezpieczeństwo i higiena pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy szkolenia

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy szkolenia Bezpieczeństwo i higiena pracy są jednymi z obowiązkowych szkoleń, jakie pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom. Rola szkoleń BHP jest bardzo ważna, zaniechanie tego obowiązku może prowadzić do wypadków w pracy.

Szkolenia wstępne BHP

Szkolenia wstępne BHP dedykowane są dla nowych pracowników przed przystąpieniem do wykonywania pracy. Obowiązkowe szkolenie wstępne BHP obejmują instruktaż ogólny i stanowiskowy. Szkolenie BHP ma na celu zdobycie przez pracowników umiejętności związanych z bezpiecznym wykonywaniem obowiązków na stanowisku pracy, w tym zapoznanie z aktualnymi regulacjami prawnymi w zakresie prawa pracy, poznanie przepisów przeciwpożarowych, klasyfikacja zagrożeń, zasady ewakuacji i technik i poznanie technik udzielania pomocy medycznej.

Szkolenia okresowe BHP

Szkolenia okresowe BHP przeznaczone jest dla pracowników, które odbywa się maksymalnie 12 miesięcy od daty zatrudnienia na stanowisku pracy. W tym przypadku szkolenie BHP ma na celu aktualizacji wiedzy pracownika.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3


BAZA WIEDZY

Odwiedź naszą encyklopedię wiedzy
PODSTAWY KONSTRUKCJI MASZYN

PKM.EDU.PL