Zyskaj uprawniania gazowe SEP w kategorii G3 – w zakresie Dozoru i Eksploatacji. Zdobądź nowe kwalifikacje.
Termin najbliższego szkolenia: Od poniedziałku do piątku
Masz pytania lub potrzebujesz szkolenia dla większej ilości osób?
Porozmawiaj z naszym Konsultantem.
Poszerz swoją wiedzę i umiejętności dzięki naszemu szkoleniu online SEP G3! Przejdź przez zaawansowane zagadnienia z zakresu gazownictwa i zdobądź uprawnienia SEP stopnia G3. Doskonal swoje kompetencje w profesjonalnym środowisku, zyskując pewność siebie jako wysoko wykwalifikowany specjalista w dziedzinie gazownictwa. Dołącz już dziś i otwórz nowe możliwości rozwoju kariery w dynamicznej branży gazowniczej!
Jak czytać uprawnienia SEP? Do kogo skierowany jest kurs SEP G3?
Kurs koncentruje się na budowie, działaniu i obsłudze urządzeń, instalacji i sieci, ucząc zasad eksploatacji oraz wykonywania prac kontrolno-pomiarowych i montażowych. Ponadto, kurs zawiera treści związane z bezpieczeństwem pracy, ochroną przeciwpożarową i udzielaniem pierwszej pomocy, a także instrukcje postępowania w sytuacjach awaryjnych, pożarowych i zagrożeń dla życia, zdrowia i środowiska.
Kurs realizowany jest w formie webinaru na żywo podczas którego możesz aktywnie zadać pytania.
Kurs możesz zrealizować poprzez dowolne urządzenie mobilne np. telefon lub tablet.
Egzamin w formie rozmowy online odbywa tego samego dnia, od razu po zakończeniu szkolenia.
Wybierz najbardziej odpowiadający termin! Szkolenie odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 i 16:00.
Dzięki ogromnemu doświadczeniu osiągamy bardzo wysoką zdawalność na poziomie sięgającym od 95 do 100% kursantów.
Po zdanym egzaminie otrzymasz uprawnienia SEP, które są potwierdzeniem nabytej wiedzy.
Uprawnienia SEP G3 w Polsce uprawniają do wykonywania zadań związanych z gazownictwem, w tym prac z instalacjami gazowymi, nadzorowaniem i utrzymaniem sieci gazowych oraz innych czynności związanych z obsługą i konserwacją instalacji gazowych.
Uprawnienia SEP G3 są ważne z perspektywy bezpieczeństwa publicznego i prawidłowej eksploatacji instalacji gazowych. Przestrzeganie przepisów i uzyskanie właściwych uprawnień jest niezbędne, aby wykonywać te zadania w sposób profesjonalny i zgodny z wymaganiami regulacyjnymi.
Jak zostać gazownikiem? Aby uzyskać uprawnienia gazownicze SEP, konieczne jest ukończenie szkoły o profilu technicznym, takiego jak technikum mechaniczne, technikum elektryczne, szkoła zawodowa itp., lub posiadanie doświadczenia zawodowego potwierdzonego zaświadczeniem od pracodawcy.
W przypadku luki w wiedzy dotyczącej instalacji gazowych, warto rozważyć udział w odpowiednim kursie SEP, który przygotuje do zawodu gazownika. W ofercie szkoleniowej certo.pl można znaleźć kurs dla gazowników, który zapewni niezbędne materiały przydatne w późniejszej pracy zawodowej.
Czy istnieją różne poziomy uprawnień SEP? Odpowiedź brzmi – tak, ponieważ ukończenie szkolenia pozwala na uzyskanie uprawnień w zakresie:
Aby sprawdzić listę zagadnień powyższych zakresów odwiedź nasz blog.
Tak, szkolenia SEP są obowiązkowe w Polsce dla pracowników, którzy wykonują czynności związane z eksploatacją, utrzymaniem lub dozorem instalacji gazowych.
Zgodnie z polskimi przepisami, każda osoba, która wykonuje prace przy instalacjach gazowych, musi posiadać odpowiednie uprawnienia SEP. Uprawnienia te są udzielane na podstawie ukończenia szkolenia SEP, które obejmuje teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą zasad bezpiecznej pracy przy sieciach gazowych.
Dzięki Certo.pl szybko i sprawnie odbędziesz szkolenie SEP online.
Potrzebujesz więcej informacji o naszych szkoleniach?
Kandydaci powinni spełniać następujące warunki:
Kandydaci powinni wykazać się dokumentami potwierdzającymi posiadanie wiedzy kierunkowej takimi jak m.in.:
1) świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
2) świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
3) certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
4) świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski
– w zawodach, w których nauczanie obejmuje treści związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.
lub dokumentami potwierdzającymi wiedzę takimi jak:
5) świadectwo ukończenia szkoły* prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
6) zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
7) zaświadczenie wystawione przez pracodawcę** , potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci;
8) zaświadczenie wystawione przez kierownika komórki organizacyjnej urzędu obsługującego Ministra Obrony Narodowej lub jednostki organizacyjnej podległej Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanej, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń techniki wojskowej lub uzbrojenia.
*Jeżeli w części D wniosku w polu Wykształcenie określone zostanie wykształcenie np. średnie techniczne – technik elektryk, to wnioskodawca musi przedstawić świadectwo ze szkoły, podobnie inżynier- dyplom itd.
** Podstawowym dokumentem potwierdzającym posiadanie wiedzy są świadectwa ze szkół i dyplomy, z których jasno, oczywiście i wprost wynika kierunek kształcenia zgodny z wnioskiem
*** W przypadku, gdy składane są np. trzy wnioski (w grupie 1, 2 i 3), a osoba ma wykształcenie elektryczne, to w zakresie grupy 2 i 3 należy dołączyć zaświadczenia od pracodawcy. Wówczas muszą być: np. dyplom inżyniera elektryka do wniosku w grupie 1, zaświadczenie od pracodawcy do wniosku w grupie 2, zaświadczenie od pracodawcy do wniosku w grupie 3.
**** W przypadku gdy wnioskodawca ubiega się o EKSPLOATACJĘ i DOZÓR w tej samej grupie, to wystarczy jedno zaświadczenie. Należy w nim zaznaczyć eksploatację, i dozór.
Osoby prowadzące samodzielną, jednoosobową działalność gospodarczą.
Zaświadczenie od pracodawcy musi być zawsze w oryginale, pozostałe dokumenty potwierdzające wykształcenie i kwalifikacje powinny być jako dobre, czytelne, kserokopie. Wymogiem niezbędnym przystąpienia do egzaminu jest przedstawienie prawidłowo uzupełnionego wniosku wraz z potwierdzeniem opłaty za egzamin.
Niestety, ale aby stać się gazownikiem trzeba przejść szkolenie SEP i przystąpić do egzaminu przed komisją SEP.
Działamy w całej Polsce! Dzięki nam odbędziesz szkolenie SEP online z każdego miejsca w kraju!
Posiadanie uprawnień SEP G3 zwiększa szanse na zatrudnienie w branży gazowniczej, ponieważ świadczy o posiadanej wiedzy i umiejętnościach z zakresu bezpiecznej pracy przy instalacjach gazowniczych.
Całkowity koszt szkolenia podany jest na karcie produktu.
Cena za szkolenia grupowe dla firm zależy od ilości zgłoszonych osób i długości szkolenia. Skontaktuj się z naszym doradcą klienta i uzyskaj atrakcyjną ofertę.
Kiedyś uprawnienia SEP były przyznawane na czas nieokreślony. Jednak w wyniku zmian w przepisach, teraz są one ograniczone czasowo i wymagają regularnej odnowy po upływie określonego okresu. Obecnie obowiązujące regulacje określają, że uprawnienia SEP są ważne przez 5 lat.
Kurs SEP G3 kierowany jest do osób zajmujących się eksploatacją instalacji i sieci gazowych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających, magazynujących i zużywających paliwa gazowe obejmujące urządzenia, instalacje i sieci Grupy 3:
4) Sieci gazowe o ciśnieniu nie wyższym niż 0,5 MPa (gazociągi, stacje gazowe, zespoły gazowe na przyłączu, w tym punkty gazowe)
5) Sieci gazowe o ciśnieniu wyższym niż 0,5 MPa (gazociągi, stacje gazowe, zespoły gazowe na przyłączu, tłocznie gazu)
6) Urządzenia i instalacje gazowe o ciśnieniu nie wyższym niż 5 kPa
7) Urządzenia i instalacje gazowe o ciśnieniu wyższym niż 5 kPa
8) Przemysłowe odbiorniki paliw gazowych o mocy wyższej niż 50 kW
10) Aparatura kontrolno-pomiarowa, urządzenia sterowania do urządzeń, instalacji i sieci wymienionych w pkt 1-9
Szkolenia SEP organizowane są na żywo w formie webinaru, a więc w trakcie szkolenia każdy uczestnik ma możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z innymi użytkownikami.
Dzięki zdalnej formie szkolenia nie stracisz czasu na dojazd oraz nie wydasz pieniędzy na hotel i paliwo.
Szkolenie trwa 4* godziny w godzinach 9.00-13.00 lub 16.00-20.00 codziennie.
Tego samego dnia można uzyskać uprawnienia w Grupie G1, G2 lub G3 – zobacz pozostałe szkolenia SEP.
* – Długość szkolenia może się różnić w zależności od wybranej kategorii i kwalifikacji
Egzamin SEP odbywa się odbywa się tego samego dnia co szkolenie. Aby przystąpić do egzaminu SEP należy przygotować dowód osobisty i pokazać go egzaminatorowi w celu weryfikacji.
Egzamin przeprowadzany jest w formie ustnej i trwa 10/15 min. Pozytywny wynik egzaminu oznacza uzyskanie Państwowego Świadectwa Kwalifikacji co jest równoznaczne ze zdobyciem (lub przedłużeniem ważności) uprawnień SEP.
Osoby przystępujące do egzaminu muszą się wykazać znajomością zagadnień w zakresie budowy sieci, warunków wykonywania prac oraz BHP.
W zakresie eksploatacji (E):
W zakresie dozoru (D) kandydat powinien znać:
Na adres e-mail otrzymasz wszystkie wytyczne i materiały szkoleniowe.
Przejdź do zakładki “Moje szkolenia” i wybierz zakupiony kurs.
Uzupełnij dane uczestnika szkolenia i wybierz dogodny termin.
Uzupełnij dane, potrzebne do wydania uprawnień.
Otrzymasz link do szkolenia w formie webinaru.
Egzamin zostanie przeprowadzony zaraz po szkoleniu.
Codziennie *
OK
SEP Online (webinar na żywo)
9:00 – 13:00**
od 535 zł
Codziennie *
OK
SEP Online (webinar na żywo)
16:00 – 20:00**
od 535 zł
* – Szkolenia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku.
** – Długość szkolenia może się różnić w zależności od wybranej kategorii i kwalifikacji
Codziennie *
OK
SEP Online (webinar na żywo)
9:00 – 13:00**
od 535 zł
Codziennie *
OK
SEP Online (webinar na żywo)
16:00 – 20:00**
od 535 zł
* – Szkolenia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku.
** – Długość szkolenia może się różnić w zależności od wybranej kategorii i kwalifikacji
Liczne atesty, certyfikaty jakości oraz innowacyjne programy szkoleń gwarantują wysoką zdawalność oraz rozpoznawalność uzyskanych certyfikatów na terenie całej Unii Europejskiej.
Dołącz do nas, dołącz do najlepszych!
Dołącz do specjalizowanej grupy tematycznej i wymieniaj opinie ze specjalistami w branży lub obserwuj nasze posty i wydarzenia na facebook.
Potrzebujesz dedykowanego szkolenia lub kursu?
Stworzymy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.