Poznaj zasady montażu połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych wg PN-EN 1591-4.
Termin najbliższego szkolenia: 29 sierpień 2023
Masz pytania lub potrzebujesz szkolenia dla większej ilości osób?
Porozmawiaj z naszym Konsultantem.
podstawowe informacje o kursie
Połączenia kołnierzowe służą do łączenia armatury, przewodów, rur i stosowane są wielu różnorodnych gałęziach przemysłu jak rafinerie naftowe, przemysł chemiczny, energetyka czy branża spożywcza.
Montaż i demontaż połączeń kołnierzowych, użytkowanie uszczelek, użycie odpowiednich śrub wymaga fachowej wiedzy i odpowiednich kwalifikacji personelu.
Aby zapewnić trwałą eksploatację zbiorników oraz rurociągów należy zadbać o jakość połączeń kołnierzowych. Precyzja i dokładność prac wykonywanych przez instalatorów wprost przekłada się na niezawodność i szczelność połączeń.
Rosnące zainteresowanie bezpieczeństwem urządzeń ciśnieniowych oraz wskazania normy PN EN 1591-4 (Kołnierze i ich połączenia – Część 4: Potwierdzanie kompetencji personelu do montażu połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych stwarzających szczególne zagrożenie) skłoniły nas do opracowania szkolenia związanego z montażem i nadzorem połączeń kołnierzowych.
Nasze szkolenie skierowane jest do osób wykonujących montaż połączeń kołnierzowych oraz personelu nadzorującego i kontrolującego montaż połączeń kołnierzowych.
Jeżeli starasz się o wydanie uprawnień Inżyniera nadzoru wymagane jest wcześniej posiadanie uprawnień Montera połączeń kołnierzowych
Podczas szkolenia omawiamy pełną procedurę skręcania połączeń kołnierzowych zgodnie z zasadą wzorca śrub przeciwległych.
Poznaj podstawowe rodzaje kołnierzy oraz i praktyczne zastosowanie. Poznaj zasady doboru, montażu oraz konserwacji.
Podczas szkolenia omawiamy dobór, zastosowanie i podstawowe własności uszczelek w tym uszczelek z tworzyw takich jak PTFE, azbest, silikon itp.
Poznaj wymagania dotyczące spawania rur i kołnierzy. W trakcie szkolenia omawiamy podstawowe niezgodności spawalnicze oraz sposoby ich unikania.
Klucz dynamometryczny pozwala kontrolować moment dokręcenia, zapobiegając uszkodzeniom i nadmiernemu naprężeniu śrub. To narzędzie gwarantuje bezpieczeństwo i dokładność w montażu.
Podczas pracy monter połączeń kołnierzowych powinien mieć na uwadze:
– niebezpieczeństwo wybuchu, pożaru,
– groźba zanieczyszczenia ziemi, wody i powietrza,
– możliwość strat ekonomicznych w wyniku przestojów podczas awarii.
Ograniczenie wpływu czynnika ludzkiego, poprzez odpowiednią konserwację złączy kołnierzowych ogranicza ryzyko powstania nieszczelności oraz zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń ciśnieniowych.
Szkolenie kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym oraz wydaniem certyfikatu przez akredytowaną jednostkę certyfikującą TÜV, którego ważność wynosi 5 lat.
Certyfikat TÜV zgodnie z normą PN-EN 1591-4 Kołnierze i ich połączenia, uprawnia do wykonywania i nadzorowania połączeń kołnierzowych na terenie całej Polski oraz innych krajów europejskich,
Certyfikat niezależnej jednostki certyfikującej TÜV stanowi respektowane na całym świecie obiektywne potwierdzenie kompetencji.
Po ukończeniu kursu montażu / nadzoru połączeń kołnierzowych każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat Ukończenia Szkolenia, który jest wydawany przez CERTO. Ten certyfikat stanowi oficjalne potwierdzenie zakończenia szkolenia i nabycia kompetencji w obszarze połączeń kołnierzowych.
Jest to ważny dokument, który stanowi dowód kwalifikacji zawodowych oraz ważny dodatek do CV uczestnika
zobacz sprzęt na którym prowadzone jest szkolenie
Oferujemy ćwiczenia praktyczne z zakresu montażu różnego rozmiaru kołnierzy oraz śrub za pomocą kluczy dynamometrycznych.
Zestaw kluczy dynamometrycznych niezbędnych do prawidłowego montażu połączenia.
Przeczytaj krótką instrukcję w jaki sposób przejść szkolenie.
Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie zapłaty za szkolenie.
Telefonicznie lub mailowo otrzymasz wszelkie szczegóły dotyczące szkolenia.
Zapraszamy na szkolenie w wyznaczonym miejscu i terminie.
Zobacz, jak nasi doświadczeni instruktorzy prowadzą praktyczne zajęcia ze skręcania połączeń kołnierzowych.
Przeczytaj informację o zakresie szkolenia.
Stworzony przez Certo kurs ma na celu zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie właściwej instalacji oraz bezpiecznej eksploatacji urządzeń ciśnieniowych w różnych gałęziach przemysłu.
Podczas szkolenia zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo, dokładność montażu oraz efektywność pracy.
Celem kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie:
Zobacz skrót zagadnień dotyczących danego szkolenia.
Zapisz się na szkolenie w dostępnym terminie.
29.08
OK
Webinar online + praktyka w Rzeszowie
10.00 – 15.00
od 895 zł / os
08.09
OK
Rzeszów
10.00 – 15.00
od 895 zł / os
* – Niższa cena obowiązuje w przypadku zapisu na terminy niepotwierdzone.
Dowiedz się więcej o szkoleniu
Potrzebujesz więcej informacji o naszych szkoleniach?
Szkolenie trwa 1 dzień. Tego samego dnia przystąpisz do egzaminu certyfikującego.
Całkowity koszt szkolenia podany jest na karcie produktu.
Cena za szkolenia grupowe dla firm zależy od ilości zgłoszonych osób i długości szkolenia. Skontaktuj się z naszym doradcą klienta i uzyskaj atrakcyjną ofertę.
Kandydaci powinni spełniać następujące warunki:
Jeżeli starasz się o uprawnienia “Inżyniera nadzoru” wymagane jest wcześniej posiadanie uprawnień “Montera połączeń kołnierzowych”
Szkolenia z połączeń kołnierzowych organizowane są w ośrodkach szkoleniowych grupy Certo lub bezpośrednio w siedzibie firmy klienta
Szkolenie realizowane jest w zakresie:
Tak, po ukończeniu kursu otrzymasz uprawnienia ważne w całej Unii Europejskiej.
Uprawnienia na połączenia kołnierzowe ważne są przez 5 lat.
Dołącz do specjalizowanej grupy tematycznej i wymieniaj opinie ze specjalistami w branży lub obserwuj nasze posty i wydarzenia na facebook.
Liczne atesty, certyfikaty jakości oraz innowacyjne programy szkoleń gwarantują wysoką zdawalność oraz rozpoznawalność uzyskanych certyfikatów na terenie całej Unii Europejskiej.
Dołącz do nas, dołącz do najlepszych!
Potrzebujesz dedykowanego szkolenia lub kursu?
Stworzymy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.