Jak zostać operatorem lub programistą obrabiarek CNC?

Jak zostać operatorem lub programistą obrabiarek CNC?
Jak zostać operatorem lub programistą obrabiarek CNC?

Kim jest i czym zajmuje się operator CNC?

Operator CNC to osoba lub pracownik, który zajmuje się obsługą obrabiarki sterowanej numerycznie. CNC (tj. Computerized Numerical Control) oznacza komputerowe sterowanie urządzeniem.

Jego zadanie to skonfigurować maszynę, dobrać materiał do obróbki oraz narzędzie obróbcze. Operator powinien także posiadać podstawowe informacje z zakresu programowania obrabiarki.

Zatem jak zostać operatorem CNC? Zapoznaj się z wymaganymi umiejętnościami oraz kwalifikacjami niezbędnymi do wykonywania pracy jako operator obrabiarek CNC.

Jak zostać operatorem CNC?

Osoba ubiegająca się na stanowisko Operator — programista CNC jest zobowiązana do posiadania wymaganych kwalifikacji oraz wiedzy w obrębie doboru materiałów, czy półfabrykantów, narzędzia służących do obróbki oraz podstawowych parametrów obróbki. Podczas tego procesu operator maszyn CNC powinien monitorować poprawność realizowanych dalszych operacji. Prawidłowe ustawienie parametrów maszyny jest również bardzo istotne dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. W następstwie tego operator obrabiarki CNC jest wykwalifikowanym specjalistą przeprowadzającym mechanizmy procesów związanych z obróbką metali, a także tworzyw sztucznych.

Operator programista CNC szkolenie — jak wygląda?

Jak wygląda szkolenie realizowane dla przyszłych pracowników na stanowisku operatora-programisty obrabiarek sterowanych numerycznie? Osoba, która chce zostać operatorem CNC, powinna nabyć niezbędną wiedzę dotyczącą budowy oraz działania urządzeń obróbki skrawaniem.

Kursy, które organizujemy w naszym ośrodku szkoleniowym, odbywają się cyklicznie i zapewniają nabycie niezbędnej wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi i sterowania maszynami CNC. Szkolenie na operatora programistę CNC przeznaczone jest dla wszystkich chcących nauczyć się obsługi maszyn CNC, od początkujących do bardziej zaawansowanych.

Nasza firma ma także możliwość organizacji szkolenia w siedzibie klienta. Jeśli Twoja firma jest dobrze prosperującym przedsiębiorstwem produkcyjnym, to jesteśmy w stanie przeszkolić Twoich pracowników. Korzystając z maszyn, na których w rzeczywistości będą pracowały osoby przeszkolone, możemy ich dokładnie nauczyć obsługi i programowania maszyny CNC.

Dla kogo kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC?

Naszą ofertę kursów CNC kierujemy do osób, które chcą zmienić pracę, szkolić się w zakresie obróbki skrawaniem, pracowników firm, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Ponadto szkolenia kierujemy  także osób, które chcą zostać operatorem CNC po ukończeniu szkoły i aktualnie poszukują pracy w zawodzie operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Zapisz się na szkolenie

Jaką wiedzę powinieneś nabyć w czasie kursu CNC?

Kurs CNC może pomóc sprostać oczekiwaniom pracodawców takich jak:

  • samodzielność w zakresie pracy Operator-Programista
  • obsługa i programowanie popularnych systemów sterowania (Siemens Sinumerik oraz Fanuc)
  • zasady prawidłowych interpretacji rysunków technicznych i korzystanie z narzędzi pomiarowych
  • wiedza z zakresu technologii obróbki skrawaniem oraz o sposoby doboru narzędzi i parametrów  podczas pracy i obsługi frezarki CNC

Obsługa i programowanie obrabiarek CNC — korzyści ze szkolenia

Uczestnictwo w szkoleniu z obsługi i programowania obrabiarek CNC przynosi korzyści takie jak:

  • Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie otrzymuje Certyfikat poświadczający w języku polskim oraz angielskim
  • Nasze szkolenia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów – praktyków z wieloletnim stażem w przemyśle obróbczym
  • W czasie szkolenia można konsultować się z naszym specjalistą
  • Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe

Europejska Certyfikacja TÜV

Istotną kwestią jest także certyfikacja szkolenia. Nasza jednostka szkoleniowa umożliwia nabycie dodatkowego certyfikatu wydawanego przez jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland Polska.

Nabycie certyfikacji TÜV jest to ważne szczególnie dla osób, które chcą zostać operatorem CNC, a następnie wyjeżdżają do pracy za granicę (Niemcy, Belgia, Austria oraz inne kraje UE), gdzie ten certyfikat jest uwzględniany.

TÜV Rheinland Polska zalicza się do wiodących firm certyfikujących oraz badawczych w Polsce. Ponadto stanowi część międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group specjalizującego się w dostawie usług dla przemysłu na całym świecie.

Zobacz nasze szkolenia w tym zakresie


BAZA WIEDZY

Odwiedź naszą encyklopedię wiedzy
PODSTAWY KONSTRUKCJI MASZYN

PKM.EDU.PL